Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


reseni_problemu

Řešení problémů

Nenašli jste svůj problém a potřebujete pomoc?

Ideálně napište na Xku a označte @zivyobraz (https://twitter.com/zivyobraz). Případně mi napište na multi@tricker.cz - jak budu moct, odepíšu a pokusím se poradit.

Jak zařízení připojím na jinou Wi-Fi?

 • Dokud je v dosahu nastavená Wi-Fi, tak se na ni zařízení pokaždé připojí, jakmile se probudí ze spánku aby se připojilo na server pro nová data. Máte několik možností:
  • Dočasně vypnout/přejmenovat aktuální AP, na které se zařízení připojuje a zařízení restartovat.
  • Odnést ŽO z dosahu nastavené Wi-Fi a restartovat ho, aby se objevila výzva pro nastavení Wi-Fi.
  • Flashnout znovu firmware, aby se přemazala paměť a objevila výzva pro nastavení Wi-Fi.

Obraz se vůbec nenačetl a zařízení nic nedělá

 • Není "jen" vybitá baterka? Nepomůže neoživí se zařízení po připojení na USB kabel? Natažení a zobrazení obrázků může v některých případech trvat i minutu, zkuste chvíli počkat. Pokud se jedná o první zapojení, musíte mít flashnutý software pro správný typ displeje. Máte připojený displej? Nepoškodili jste flex kabel na displeji?

Při načtení obrázku je rozpadlý obraz

 • Pokud je obraz posunovaný a zdeformovaný, tak je možné, že máte u ePaperu v administraci špatně uvedené jeho rozlišení. V případě LáskaKit ESPInk-Shelf je potřeba použít 128x250 (namísto 122), protože taková je definovaná šířka v jeho definici ve firmwaru. Můžete se podívat do Debugu u displeje, jaké rozlišení x a y posílá na server a to použít (to samé jste ale viděli při přidávání ePaperu do portálu, pokud už komunikoval než jste jeho MAC adresu zadali).

 • Pokud kus obrazovky chybí, pak je problém s konektivitou do internetu. Vzácně (např. jednou za týden, 14 dní) se toto může stát i tak, pokud se to ale děje častěji, pak je problém ve spojení do internetu a na server ŽO. Pokud v zařízení máte firmware 2.0 nebo starší, tak upgradujte na 2.1 nebo novější. Ve verzi 2.1 došlo ke značnému zlepšení při načítání obrázků v horších podmínkách. Pokud máte verzi 2.1 a novější, tak zkontrolujte sílu signálu, zkuste restartovat router nebo obecně prověřit svoji internetovou přípojku.

Část obrazovky je světlejší nebo podobně zlobí barevnost (červená je spíš růžová apod.)

 • Je pravděpodobné, že je ePaper nějak fyzicky skřípnutý nebo je na něj vyvíjený tlak. Zkuste to prosím prověřit a případně jej uvolnit. Kdyby nic z toho nepomohlo, tak je pravděpodobně špatný displej. Např. na následující fotce světlejší spodní čtvrtina:

Pruhy přes obraz na LáskaKit ESPInk v3.0 a vyšší

 • *Jsou špatně nastavené přepínače pro typ displeje*. Je potřeba je správně nastavit přehazovače pro konkrétní displej podle dokumentace ke konkrétní verzi desky.
❌ Špatně ✅ Správně