Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


portal:hodnoty

Hodnoty

Hodnoty slouží k uložení informací do databáze Živého obrazu, abyste je později mohli použít pro jejich zobrazení na ePaperu.

Hodnoty zaslané na Živý obraz

Hodnoty posílejte nejdříve po minutě, ne častěji.

Jak hodnoty zasílat z Home Assistanta popsal @Yourigh skvěle zde: https://github.com/Yourigh/zivy_obraz_HA/blob/main/README.md

Na server Živého obrazu můžete zasílat vlastní hodnoty přes metodu GET i POST.

Adresa pro zasílání hodnot je:
Nezabezpečeně: http://in.zivyobraz.eu/
Zabezpečeně: https://in.zivyobraz.eu/

Je potřeba vždy zaslat i váš unikátní import_key, který se dozvíte právě na stránce Hodnoty. Tedy např. volání GET, kdy chceme uložit proměnnou "teplota_kuchyne" s hodnotou "25" by vypadalo:
http://in.zivyobraz.eu/?import_key=mujKlic123&teplota_kuchyne=25

Hodnotu následně uvidíte i po novém načtené stránky s hodnotami v sekci hodnot zaslaných na Živý obraz.

Hodnoty vyčítané z TMEPu

Do formuláře vložte URL exportu hodnot všech čidel z TMEPu, tedy něco jako:
https://tmep.cz/vystup-json.php?id=1&export_key=x123yaefqeigt&all=1

Případně můžete použít i rozšířený export hodnot či dát odkaz na URL, kde je JSON ve stejné struktuře jako na TMEPu. Následně se co 5 minut bude tento soubor kontrolovat a hodnoty v databázi aktualizovat. Poté na stránce hodnot uvidíte v sekci "Vyčítané z TMEPu" tabulku těchto hodnot.

Globální hodnoty

Hodnoty, které vytváří a aktualizuje přímo sám server. Pro začátek ceny komodit (elektřina, stříbro, zemní plyn, zlato) a kurzy měn (Bitcoin, EUR, USD, …). Do budoucna je možné získávat i další údaje, pokud budou pravděpodobně užitečné pro větší množství uživatelů.

Počasí

Nastavíte-li u některého z ePaperů souřadnice a název pro ukládání počasí (viz Nastavení ePaperu), pak se zde budou zobrazovat patřičné Hodnoty.

Hodnoty "Aktuálně" - jedná se o předpověď vyčtenou +/- v aktuální hodinu.

Sekce X - jedná se o sekce 1-5 pro několik sdružených hodin. O jaké období se jedná se dozvíte v "Sekce X - období", např. "dnes 12-18" apod. K té sekci se vztahují další informace. Jakmile dojde v vyčtení počasí na další dobu, tak se vyčtené hodnoty pošoupnou - Sekce 1 tak vždy bude předpověď na nejbližší období apod.

Je zde jedna specialita - položky, kde je uvedené "ikona XXpx" se při použití na Obrazovce nahradí za ikonu, která ladí s položkou "popis" (např. přeháňky, zataženo…). Právě "XX" v názvu položky udává jak bude ikona velká (20/40/60/80 px).

Promazání hodnot

V případě, že budou některé hodnoty staré dva týdny (nebo starší), objeví se tlačítko, kterým je můžete promazat. Takové hodnoty nesmíte využívat v obrazovce, aby nedošlo k problému s vyčtením neexistující hodnoty.