Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


portal:galerie

Galerie

Galerie jsou předpřipravené sety obrázků pro zobrazení na ePaperu. Můžete je na server nahrát nebo uvést URL, na kterém se obsah pro ePaper nachází předpřipravený ve formě obrázku a učinit takovou galerii veřejnou pro další uživatele (jinak byste URL mohli uvést přímo pod svým konkrétním ePaperem).

Nastavení parametrů galerie

Název, Popis
Pojmenování galerie a místo pro stručný popis galerie. Následně se zobrazuje v přehledu galerií (i ostatním uživatelům, pokud galerii nastavíte jako veřejnou).

Pro rozlišení obrazovky
Nastavte rozlišení obrazovky, pro které je galerie určená, aby se uživatel mohl správně rozhodnout, zda mu rozlišení bude vyhovovat na jeho ePaper. Ideální je samozřejmě mít co nejpodobnější rozlišení galerie i ePaperu. Nastavte rozlišení displeje ePaperu, tj. typicky na šířku např. 800x480 nebo 400x300. Chcete-li fotografie mít na výšku, tak je tam takto orientované nahrajte, ale neprohazujte kvůli tomu rozlišení.

Náhledový obrázek
Nahrajte obrázek, který bude pro vaši galerii charakteristický - tento bude zobrazený v přehledu galerií.

Načítat fotky z alba
Postupně - Fotografie v albu budou zobrazované jedna po druhé podle nastaveného pořadí, po poslední fotografii následuje zpátky ta první.
Náhodně - Zobrazí se náhodně libovolná fotka kromě té, která byla použitá naposledy.
Fotka na každý týden - Je možné nahrát 53 fotografií (pro každý týden jednu) a mít je takto rozvrhnuté. Pokud zvolíte tuto variantu, pak při úpravě fotek v galerii bude vidět u čísla pořadí (které se použije jako číslo týdne) informace od kdy do kdy ten týden v roce nastane.

Zobrazit nad fotkou pruh s informacemi
Je možné si nechat dole u fotky zobrazit pruh s aktuálním dnem a svátkem. Pruh není možné konfigurovat.

Zobrazit název fotky
Můžete si nechat zobrazit krátký název/popisek fotky z galerie, který u něj nastavíte. Zde zvolíte, jestli bude pruh vidět nahoře nebo dole. V případě, že dole a budete mít zapnutý i pruh s informacemi, zobrazí se na spodku oba nad sebou. Pokud u některé fotky nebude název vyplněný, pak se pruh pro tuto konkrétní nezobrazí.

Nebo fotky načítat Z URL
Pokud nehodláte nahrávat fotografie na server, ale máte někde umístění, ze kterého se má fotka načítat, pak ho zde vyplňte. V tom případě nebude možnost u galerie nahrávat fotografie a použije se tato adresa.

Čas v rámci dne, kdy se má ePaper připojit pro další obrázek
Můžete zvolit, aby se nový obrázek načetl +/- o půlnoci, tedy 00:00 nebo v libovolný jiný čas.

nebo

Interval, po kterém má ePaper znovu ověřit nový obrázek na serveru
Nebo můžete zvolit interval po kterém se připojí ePaper na server a načte se další obrázek.

Veřejná galerie i pro ostatní uživatele
Chcete-li se o galerii podělit s ostatními uživateli, zaškrtněte toto políčko. Nejprve ji ale nezveřejňujte - nahrajte v klidu fotky s případnými popisky, ať připravíte obsah galerii a teprve poté ji zveřejněte.

Obsahuje NSFT fotky
Pokud galerie obsahuje fotky s nevhodným obsahem pro dospělé, pak zaškrtněte toto tlačítko. Aktuálně to pouze znamená to, že se galerie nebude zobrazovat veřejně i když ji jako veřejnou označíte.

Fotky nahrané pod galerií

Nahrávejte fotky, které chcete zobrazit v galerii na ePaperech. Fotky můžete nahrát už černobílé pro lepší kontrolu nad tím, jak na ePaperu vypadat. Lepší jsou fotky kontrastní, aby bylo na černobílých displejích poznat, o co se vlastně jedná.