Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


prvni_pripojeni

První připojení

Pokud máte pospojovaný hardware (ne nutně v rámečku - stačí deska s ePaperem a případné čidlo), flashnutý firmware a zařízení je připojené ke zdroji elektrické energie, pak už nejspíš na ePaperu vidíte výzvu k připojení zařízení na Wi-Fi:

Výzva se objeví a zařízení bude 5 minut vysílat přístupový bod. Poté se deska uspí na dvě minuty, ať nevysílá nepřetržitě. Poté se restartuje a výzva se znovu vykreslí na ePaper. Pokud si nejste jistí, jak na tom zařízení aktuálně je a od zobrazení výzvy uplynula nějaká doba, můžete na desce zmáčknout "Reset". Zařízení se opět pokusí připojit na Wi-Fi a pokud je ta nedostupná nebo není nastavená, tak se ePaper znovu "probliká" tuto hlášku a 5 minut bude vysílat AP.

Vypněte mobilní data, ať vás telefon automaticky nepřehodí na jinou Wi-Fi s přístupem do internetu. Připojit se na desku ŽO znamená, že se mobil nedostane na internet a v případě Androidu se pokusí přehodit na mobilní data. Následně pro připojení se na AP vysílané deskou buď naskenujte první QR kód z displeje a zvolte připojit se na AP, nebo ručně vysílanou Wi-Fi najděte a připojte se na ni s heslem zivyobraz.

Automaticky by se vám během 5 vteřin měla objevit stránka s možností "Configure", tu zvolte a buď kliknutím na naskenovanou Wi-Fi síť ze seznamu její název předvyplňte, nebo SSID ručně vypište + heslo a nastavení uložte.

Nyní by se měl ePaper připojit na server Živého obrazu a stáhnout obrázek o tom, že je potřeba ho zaregistrovat do uživatelského účtu a s jakou MAC adresou:

Pod vašim účtem na zivyobraz.eu zvolte "Přidat ePaper". Pokud jste aktuálně k internetu připojeni ze stejné domácnosti jako je ePaper, tak uvidíte následující hlášku pro zjednodušení přidání zařízení:

Stačí tedy kliknout na tlačítko "Je můj, předvyplnit údaje" a formulář se předvyplní - jinak byste museli vyplnit potřebné údaje ručně. Následně v nastavení ePaperu (stále ten samý formulář) zvolte zdroj obsahu pro ePaper a nastavení uložte. Během dvou minut by se měl ePaper připojit opět na server a stáhnout si aktuální obsah. Případně ho můžete kdykoliv zkusit popohnat tím, že desku tlačítkem "reset" restartujete. Dejte zařízení klidně i minutu čas (nebo více v případě vícebarevných ePaperů) na zpracování celého procesu načtení dat.

Proces instalace zařízení je tímto hotový a můžete si pohrát s tím, co můžete nastavit na serveru.