Je to jednoduché a jednotlivé kroky jsou zde rozepsané. Máte možnost si koupit jak stavebnici se vším potřebným, tak si případně zprovoznit vlastní zařízení. V tom případě potřebujete vývojovou desku s čipem ESP32 a odpovídajícím konektorem, ePaper kompatibilní s knihovnou GxEPD2 (seznam definic displejů), rámeček, baterii a volitelně čidlo.
Pokračujte v levém menu jednotlivými body v sekci Zprovoznění
. Máte zprovozněno? Funkcím, které služba umí, se věnuje následující sekce v menu Webový portál
.
Ve zkratce: Do vývojové desky nahrajete firmware Živého obrazu pro konkrétní typ ePaperu (jeho rozlišení a barevnost), přes Wi-Fi se připojíte na AP, které vysílá nenastavená deska (deska AP vysílá i v případě, že se nemůže připojit na již nastavenou Wi-Fi síť). Otevře se vám stránka, kde vyplníte připojení na Wi-Fi s přístupem do internetu a nastavení uložíte. Následně se vývojová deska spojí přes internet se serverem Živého obrazu.
ePaper přidáte do svých zařízení v administraci https://zivyobraz.eu a zvolíte, jaký obsah do něj chcete nechat zasílat. Může to být vlastní obrázek, obrázek stahovaný z konkrétní internetové adresy, vlastní či veřejná galerie obrázků, obsah generovaný skriptem (i na vlastní URL) nebo Obrazovku, což je vámi nadesignované rozložení hodnot - více informací o zdrojích obsahu naleznete zde. Hodnoty na server můžete posílat i z vlastní domácí automatizace - jak na to naleznete na stránce o Hodnotách.
Zařízení vám také může meřit teplotu (a vlhkost, tlak/CO2) v místnosti a pokaždé když se připojí na server ji nahlásit. Poslední hodnotu pak vidíte na stránkách Živého obrazu a také si ji můžete nechat přeposílat serverem ŽO kamkoliv jinam - třeba na TMEP.cz a mít grafy i statistiky vývoje naměřených hodnot.